Το πρώτο μου άρθρο!

ΑΠΟ: admin - Μαρ• 17•19
Το πρώτο μου άρθρο!

Αγαπητοί φίλοι και φίλες ,

σας καλωσορίζουμε στο περιοδικό μας. Είμαστε μαθητές του Γυμνασίου Αφάντου  Ρόδου. Εδώ και πέντε χρόνια ξεκινήσαμε μια εφημερίδα , αρχικά έντυπη και για πολύ λίγο διαδικτυακά , μέχρι που έπεσε η πρόταση για αυτό το περιοδικό που μόλις τώρα αρχίζει τα πρώτα του βήματα. Tα παιδιά που ξεκίνησαν αυτή την προσπάθεια είναι στην Γ΄ Λυκείου και σε λίγο θα δοκιμασθούν στις πανελλήνιες εξετάσεις, Με την ευκαιρία αυτή τους ευχόμαστε τα καλύτερα,Εμείς θα συνεχίσουμε δυναμικά , με πλούσιες ιδέες , πολύ κέφι , δημιουργικότητα και φυσικά ενημερώνοντας για τις δράσεις του σχολείου μας, Είναι πολύ σημαντικό οι έφηβοι να εκφράζονται μέσω ενός σχολικού περιοδικού , να εξωτερικεύουν τις ανησυχίες τους , τα όνειρα τους , τις προτάσεις τους , να προβληματίζονται , να κάνουν κριτική και να δημιουργούν.

Ας έχουμε λοιπόν ένα καλό ξεκίνημα

Η Συντακτική Ομάδα και η Υπεύθυνη Καθηγήτρια Συμιακού Βαλασία