Ενδοσχολικός διαγωνισμός φωτογραφίας

aptera

Άνοιξη στην αρχαία Απτέρα : Η φύση δίνει παράσταση!

Με αυτόν τον τίτλο και τη συμπαράσταση της Εφορείας Αρχαιοτήτων Χανίων , το γυμνάσιό μας γιορτάζει την παγκόσμια ημέρα μνημείων (18 Απριλίου 2017) και προετοιμάζεται για αυτήν.

Ήταν μια ιδέα που ξεκίνησε έπειτα από πρόσκληση της αρχαιολόγου κ. Κατερίνας Τζανακάκη και η υλοποίησή της  έχει ως εξής:

1) Μάρτιος 2017, η διάρκεια του διαγωνισμού. Μαθητές και καθηγητές μπορούν να επισκέπτονται το χώρο και να φωτογραφίζουν.

2) 18 Απριλίου 2017, οι καλύτερες φωτογραφίες θα εκτεθούν σε χώρο της πόλης των Χανίων που θα ανακοινωθεί εντός των διακοπών του Πάσχα.

aptera

Κριτική επιτροπή αποτελούν οι καθηγητές: Ασπασία Θεοχάρη, Νίκος Μπασιάς, Δημήτριος Κουρουμπλής. Συντονιστικό ρόλο στο όλο εγχείρημα έχει η κ . Ασπασία Τσουρλάκη , από το Γυμνάσιο Κουνουπιδιανών και η κ. Κατερίνα Τζανακάκη από την Εφορεία Αρχαιοτήτων Χανίων.