Επανέκδοση του BMX της Raleigh

6a00d83452989a69e2013489a6fe0e970c-800wi

Ξέρω ότι είμαι αργά για το party, αλλά το Raleigh Super Tuff Burner αξίζει μια γρήγορη αναφορά. Αυτό η BMX επανέκδοση των 450 Euros μου θυμίζει μερικές από τις καλύτερες και τις χειρότερες στιγμές της δεκαετίας του 1980. Η επανέκδοση ήρθε πριν από αρκετά χρόνια και είναι ήδη δύσκολο να βρεθεί (ίσως μια νέα επανέκδοση να είναι στα σκαριά?), αλλά είναι εντυπωσιακό να βλέπεις μια εταιρεία να υποκύπτει στις απαιτήσεις του κοινού και να επιστρέφει σε μια θρυλική πια σχεδίαση – έστω και για περιορισμένο χρονικό διάστημα .

Η Σούπερ Tuff Burner διαθέτει ζάντες 14 «mag, ένα chromoly ατσάλινο πλαίσιο, gearset ενιαία ταχύτητα, παλιό σχολείο φρένα δαγκάνα και κλασικό στέλεχος BMX, μπαρ και σέλα. Δυστυχώς, δεν θα φέρει πίσω τα νιάτα σας!