ΤΡΙΠΟΝΤΑ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Τρίποντα στα σχολεία
Τη Δευτέρα 15 Απριλίου η «Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης¨ οργάνωσε το πρόγραμμα ¨Τρίποντα στα σχολεία¨ όπου συμμετείχαν οι Γ΄,Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις του σχολείου μας.
Πήγαμε στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ,στην αρχή μας άφησαν ένα τέταρτο ελεύθερο χρόνο για να φάμε ώστε να έχουμε δύναμη και μας έδωσαν από μία μπάλα στον καθένα για να κάνουμε εξάσκηση στο να βάζουμε καλάθια.
Στη συνέχεια, μας έδειξαν πώς να κάνουμε διάφορες ασκήσεις με τις μπάλες και παίξαμε ένα παιχνίδι όπου η μία ομάδα έπρεπε να ρίχνει τους στημένους κώνους ενώ η άλλη να στήνει τους ριγμένους κάνοντας τρίπλα.Αφού τα κάναμε αυτά,χωρισμένοι πάλι σε ομάδες παίξαμε δυο τρεις αγώνες μπάσκετ.
Όταν τελειώσαμε,μας έδωσαν ερωτηματολόγια για να τα απαντήσουμε,μας μοίρασαν για ενθύμιο βραχιόλια και μας κέρασαν χυμούς.Πριν φύγουμε βγήκαμε και φωτογραφίες.
Αυτή η μέρα θα μείνει για όλους μας μια αξέχαστη εμπειρία.

Το άρθρο επιμελήθηκε η Αλεξάνδρα