ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: Δημητρακοπούλου Άννα (ΠΕ86-Πληροφορικής)

Μαθητές και μαθήτριες του 4ου Δημοτικού Σχολείου Κορίνθου

2 Σχόλια

1. Συγχαρητήρια για το 1ο τεύχος της ηλεκτρονικής σας εφημερίδας!
    Μια πραγματικά εντυπωσιακή προσπάθεια της δημοσιογραφικής ομάδας των 4ου Δημοτικού Σχολείου Κορίνθου. Τα θέματά σας πολύπλευρα και με ιδιαίτερο ενδιαφέρον, για τα παιδιά του σχολείου σας αλλά και για την τοπική κοινωνία της πόλης σας. Ενεργοί μαθητές σήμερα – σκεπτόμενοι πολίτες αύριο.

2. Σας ευχαριστούμε πολύ κυρία Ντρέλια. Η δική σας προσπάθεια και των μαθητών σας στο 10ο Δημοτικό Σχολείο (Η Ε΄Τάξη σε online δημοσιεύσεις), υπήρξε πηγή έμπνευσης για εμάς και σημαντική βοήθεια για τους μαθητές/τριες μας. Ελπίζουμε στο μέλλον να καταφέρουμε να συνεργαστούμε με άλλα σχολεία, έτσι ώστε οι μαθητές μας να επικοινωνήσουν, να ανταλλάξουν ιδέες και απόψεις με άλλους μαθητές και να δημιουργήσουμε μια συνεργατική εφημερίδα.