Νέα του σχολείου μας

ΑΠΟ: 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - Νοε• 25•16
Νέα του σχολείου μας

ΜΝΗΜΕΣ

• Τιμήσαμε και φέτος την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου. Με την προβολή video ζωντάνεψαν μπροστά μας εικόνες από το ηρωικό μέτωπο .Υπεύθυνες για τη γιορτή ήταν οι κκ Κλαδίτου  Δέσποινα, Κυριακάτη Αγγελική και Μουσσά Κωστούλα.
  • Στις 17 Νοέμβρη σε κάθε τμήμα προβλήθηκαν video και με τον συντονισμό των καθηγητών ακολούθησε εποικοδομητική συζήτηση με τα παιδιά για το μήνυμα του «Πολυτεχνείου».
  • Στις 25 Μαρτίου η πρώτη τάξη παρακολούθησε video για τη ζωή του Κολοκοτρώνη , ενώ η Β΄και Γ’ Γυμνασίου παρακολούθησαν τη γιορτή που με  φροντίδα είχαν επιμεληθεί οι κκ Ρένεση Ελένη και Μαρίνη Ελένη.

• Σημαντική όπως πάντα ήταν η συμβολή της χορωδίας και της ορχήστρας μας με ‘’μαέστρο’’ τον κ. Παπιώτη Ηλία.
  • Ευχαριστούμε τον κ. Αγγελόπουλο Κώστα , ο οποίος  με καλλιτεχνικό τρόπο βιντεοσκοπεί τις εκδηλώσεις του σχολείου μας.