Επίσκεψη στο ραδιοφωνικό σταθμό Αθήνα 9,84

Επίσκεψη στο Ρ/Σ Αθήνα 9,84

9_84

Την Πέμπτη 20 Μαρτίου 2014 οι μαθητές  της ερευνητικής εργασίας με θέμα «Γνωριμία με τα ΜΜΕ » επισκέφθηκαν τον Ρ/Σ Αθήνα 9,84 στην Τεχνόπολη στο Γκάζι .

Οι μαθητές του σχολείου μας ξεναγήθηκαν στο κεντρικό στούντιο από τη δημοφιλή δημοσιογράφο Τζέλα  Παυλάκου  και παρακολούθησαν την προετοιμασία για την πραγματοποίηση μιας ζωντανής ραδιοφωνικής εκπομπής  .Επίσης είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν από κοντά τα επαγγέλματα του δημοσιογράφου, του μουσικού παραγωγού, του ραδιοφωνικού παραγωγού ,του ηχολήπτη ,του συντάκτη και εκφωνητή ειδήσεων και να συζητήσουν μαζί τους .

Η επίσκεψη αυτή ήταν μια ξεχωριστή εμπειρία που προκάλεσε περισσότερο ενδιαφέρον στους μαθητές για το συγκεκριμένο θέμα για την πραγματοποίηση της ερευνητικής εργασίας .

Τέλος , ο ενθουσιασμός των μαθητών φάνηκε αφού ζήτησαν να επαναληφθούν άλλες τέτοιες επισκέψεις .

Ερίνα ,Κριστίνα