ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΜΕ ΣΙΝΕΜΑ ΣΤΟ 6ο ΓΕΛ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

14342-  Νέα    Ιωνία

Τηλ.: 210  2521061

ΔΕΛΤΙΟ  ΤΥΠΟΥ

Σας  γνωρίζουμε  ότι  τη  Μ. Δευτέρα   14  Απριλίου  2014, θα  γίνει  η  πρώτη  συνάντηση  μαθητών  του  σχολείου  μας  με  το  σκηνοθέτη  κ.  Ευθύμη  Χατζή, και  ώρες: 10.00 π.μ.-14.00 μ.μ. . στους  χώρους  του  σχολείου, στο  πλαίσιο  του  προγράμματος   « ΠΑΜΕ  ΣΙΝΕΜΑ;». Ο  στόχος  είναι  από  κοινού  μαθητές και  σκηνοθέτης  να  συνθέσουν  ένα σενάριο  για  ταινία  μικρού  μήκους, και  αφού  γίνουν  τα  γυρίσματα  η ταινία  που  θα  δημιουργηθεί  θα  λάβει μέρος  στο  7ο  Φεστιβάλ  του  προγράμματος  « ΠΑΜΕ  ΣΙΝΕΜΑ;», που  θα  πραγματοποιηθεί  τον  Ιούνιο  2014.

Αυτή  η  δράση  είναι  μια  ακόμη  πρωτοποριακή  δράση  του  6ου  Γενικού  Λυκείου   Νέας  Ιωνία ς , που  επενδύει  στον  πολιτισμό.

Ο    ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΚΟΣ   ΗΛΙΑΣ