ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΙΑΦΥΛΙΚΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ

The Teacher ...

Επιμορφωτικό σεμινάριο Αγωγής Υγείας με θέμα: «Διαφυλική αγωγή. Ο ρόλος του εκπαιδευτικού στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση»

Οι Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β’ Αθήνας & Ανατολικής Αττικής, διά των Υπευθύνων Αγωγής Υγείας, συνδιοργανώνουν  επιμορφωτικό  σεμινάριο με θέμα:
«Διαφυλική αγωγή. Ο ρόλος του εκπαιδευτικού στη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση».
Εισηγήτρια θα είναι η κ. Καλλιόπη Τσεμπέρη, καθηγήτρια Τ.Ε.Ι. σύμβουλος του Ελληνικού Συνδέσμου Οικογενειακού Προγραμματισμού και του Κ.Ο.Π. της Β΄ Πανεπιστημιακής Κλινικής της Ιατρικής Σχολής Αθηνών.
Το σεμινάριο απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς των σχολείων αρμοδιότητας της Δ.Δ.Ε. Β’ Αθήνας και Δ.Δ.Ε. Αν. Αττικής και θα διεξαχθεί στο 3ο Γυμνάσιο Γέρακα, Κέας και Σερίφου, Παλλήνη, στις 25/2/2015 κατά τις ώρες 14:30 -17:30.
 Δηλώσεις συμμετοχής θα γίνονται ηλεκτρονικά συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική ΦΟΡΜΑ
  Επειδή οι θέσεις είναι περιορισμένες θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

Στους συμμετέχοντες θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Αναρτήθηκε από στις 12:44 μ.μ.