ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ 2016-2017

IMG_0400

ΘΕΜΑ: « ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ  ΓΙΑ  ΤΟ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΑΓΩΓΗΣ  ΥΓΕΙΑΣ: « Οι  μαθητές  ξεναγούν  τους  συμμαθητές  και  τους  καθηγητές  τους  σε  αρχαία Ασκληπιεία και  θέατρα».

Αγαπητοί   γονείς

Σχετικά  με  το  ανωτέρω  θέμα  θα  θέλαμε  να  σας  ενημερώσουμε ότι θα  πραγματοποιηθεί  ένα  πρόγραμμα  ΑΓΩΓΗΣ  ΥΓΕΙΑΣ με  θέμα: « Οι  μαθητές  ξεναγούν  τους  συμμαθητές  τους  σε  αρχαία  Ασκληπιεία  και  Θέατρα».

Το  πρόγραμμα αποβλέπει  στη  γνωριμία των  μαθητών  με  σημαντικούς  αρχαιολογικούς  χώρους, και  θα  περιλαμβάνει  και  την  προετοιμασία  ενός  θεατρικού  δρώμενου  για  να  παρουσιαστεί  σε  αρχαιολογικό  χώρο ( πιθανή  3ήμερη  εκδρομή  σε  Σπάρτη- Γύθειο).

Το  πρόγραμμα  θα  υλοποιείται  κάθε  Παρασκευή  από  ώρα: 14.15-15.30 με   έναρξη  αρχές  Δεκεμβρίου 2016 και  θα  περιλαμβάνει  βιωματικές  δράσεις  και  προετοιμασία  θεατρικού  δρώμενου  για  παράσταση  πιθανόν  τον  Απρίλιο  2017.

Θα  θέλαμε  να  σας  ενημερώσουμε  γι’  αυτό και  να  ζητήσουμε  τη  συναίνεσή  σας συμπληρώνοντας  και  υπογράφοντας  τη  σχετική  υπεύθυνη  δήλωση.

Με  εκτίμηση

Ο              ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ