ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ 2017

The Teacher ...

ΘΕΜΑ: «13ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Βιολογίας 2017 – Διεθνής Ολυμπιάδα Βιολογίας»

Σχετικό έγγραφο:  το με αρ. πρ. 171686/Δ2/14-10-2016 έγγραφο του ΥΠ.Π.Ε.Θ.

Η Πανελλήνια Ένωση Βιοεπιστημόνων (ΠΕΒ) προκηρύσσει τον 13ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Βιολογίας (ΠΔΒ) 2017 για μαθητές της Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξης των Γενικών Λυκείων και  των ΕΠΑ.Λ. της χώρας.

Ο Πανελλήνιος Διαγωνισμός Βιολογίας (ΠΔΒ) θα διεξαχθεί σε τρεις (3) φάσεις.

Η πρώτη (1η) φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Βιολογίας θα διεξαχθεί το Σάββατο, 11 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 9.30 π.μ.

Παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές/τριες των σχολείων με συμμετέχοντες μαθητές να ορίσουν και έναν επιτηρητή για κάθε 10 μαθητές.

Επίσης,  να συμπληρώσουν στην εφαρμογή «Μαθητικοί Διαγωνισμοί» της Δ.Δ.Ε. Β’ Αθήνας μέχρι τη Παρασκευή 03 Φεβρουαρίου 2017 τα στοιχεία: α) των συμμετεχόντων μαθητών (επώνυμο, όνομα, πατρώνυμο, τάξη φοίτησης και σχολείο) και β) των επιτηρητών (επώνυμο, όνομα και ειδικότητα).

Πρόσβαση στην εφαρμογή δίνεται μέσω της ιστοσελίδας της Δ/νσης Δ.Ε. Β΄ Αθήνας (http://srv-dide-v-ath.att.sch.gr/dide) από τον σύνδεσμο «Μαθητικοί Διαγωνισμοί» στο μενού «Ιστοσελίδες Εφαρμογών».

Ο διαγωνισμός θα διενεργηθεί σε σχολείο που θα οριστεί από τη Διεύθυνση Δ/θμιας Εκπ/σης Β΄ Αθήνας ως Εξεταστικό Κέντρο και θα σας ανακοινωθεί με νεώτερο έγγραφο του τμήματός μας.

Δ.Δ.Ε. Β’ ΑΘΗΝΑΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΦΑΛΟΥΚΑΣ