ΔΡΑΣΕΙΣ ΠΡΟΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΣΤΟ 6ο ΓΕΛ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ, ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2017

tshirt3

ΘΕΜΑ: « Δράσεις  πρόληψης  και  ευαισθητοποίησης στο πλαίσιο  της  Αγωγής  Υγείας» .

Σας  γνωρίζουμε  ότι έχουμε  προγραμματίσει  δράσεις  πρόληψης  και  ευαισθητοποίησης  για  θέματα σωματικής  και  ψυχικής  υγείας για  τους  μήνες  Νοέμβριο  και  Δεκέμβριο  2017. Πιο  αναλυτικά  είναι  οι  εξής:

1). Τετάρτη  15/11/2017  και  ώρες : 12.00-14.00  μ.μ. δράση  ευαισθητοποίησης  από  το  φορέα  18ΑΝΩ  για  τους  εκπαιδευτικούς του  6ου ΓΕΛ  Ν. ΙΩΝΙΑΣ και  του 3ου  Γ/ΣΙΟΥ Ν. ΙΩΝΙΑΣ.

2). Τετάρτη  29/11/2017  και  ώρες: 19.00-21.00 μ.μ. δράση  ευαισθητοποίησης  για  τους  γονείς  των  μαθητών  6ου  ΓΕΛ Ν. ΙΩΝΙΑΣ  και 3ου Γ/ΣΙΟΥ Ν. ΙΩΝΙΑΣ από  το  φορέα  18ΑΝΩ.

3). Aρχές  Δεκεμβρίου  2017  δράση  ευαισθητοποίησης  για  όλους  τους  μαθητές  ανά  τμήμα  από  τον  ίδιο  φορέα ( 18  ΑΝΩ).

4). Πέμπτη  14/12/2017 : Σεμινάριο  Α΄ Βοηθειών  από  το  ΕΚΑΒ για  τους  μαθητές  της  Α΄ και Β΄τάξης και  ώρες: 10.00 π.μ. -13.30 μ.μ.

5). Δευτέρα  18/12/2017 : Δράση  πρόληψης  και  ευαισθητοποίησης  για  θέματα  σεξουαλικής  και  αναπαραγωγικής  υγείας για  τους  μαθητές της  Α΄ και Β΄ τάξης από  το  Π.Ε.Δ.Υ.Υ. του  Βορειανατολικού τομέα  Αθηνών.

Θα  ακολουθήσουν  και  άλλες  δράσεις  στο πλαίσιο  της  ΑΓΩΓΗΣ  ΥΓΕΙΑΣ μαθητών, γονέων  και  εκπαιδευτικών στο  επόμενο  διάστημα.

Ο              ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ

ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΚΟΣ   ΗΛΙΑΣ