Οι χρυσές καθηγήτριες του σχολείου μας

ΑΠΟ: 5ο ΛΥΚΕΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ - Ιουν• 27•22
Οι χρυσές καθηγήτριες του σχολείου μας

Γνωρίζετε ότι στο σχολείο μας έχουμε μια παγκόσμια πρωταθλήτρια και μάλιστα βραβευμένη 6 φορές!!!!

Συγκεκριμένα η καθηγήτριά μας της Φυσικής Αγωγής κ. Αβραμίδου Μαρία διαθέτει συνολικά 6 παγκόσμιους τίτλους στο Μuay Thai(μουιτάι) πυγμαχία και σάντα στη διάρκεια της ενασχόλησής της με τις πολεμικές τέχνες , τα τελευταία 26 χρόνια.

Παράλληλα είναι διεθνής διαιτητής –κριτής muaythai, στη πυγμαχία Κ1, Kickboxing, 40 dan shinseikanh karate. Eνώ υπήρξε λαμπαδηδρόμος 2004.

Και μη φανταστείτε ότι έχει περιοριστεί σε αυτά. Είναι Διδάκτωρ Φυσικής Αγωγής και πτυχιούχος της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών!!!!! και Πτυχιούχος Σχολής Παραδοσιακής Ιατρικής Ταϊλάνδης(wat ro)

Η καθηγήτρια Kαλλιτεχνικών  του Σχολείου μας κ. Κίκα Χαραλαμπίδου κατέκτησε την πρώτη θέση λαμβάνοντας το χρυσό μετάλλιο στο δεύτερο Βαλκανικό Πρωτάθλημα 2015, στην κατηγορία ΤΙΤΖΙ γυναικών, τον Μάιο 2015 στην Αθήνα που διοργανώθηκε από την ελληνική ομοσπονδία Γουσου- Κουνγκ Φου!!!.

Επίσης τον Απρίλιο 2015 στην Αθήνα,  πήρε το αργυρό μετάλλιο στο 16ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Γουσου- Κουνγκ Φου

Νατάσσα Κολοβού, Γ΄