2η Αναπτυξιακή Έκθεση Υπηρεσιών & Προϊόντων Δήμου Ιεράς Πόλεως Μεσολογγίου

ΑΠΟ: ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΧΟΝΤΟΥΛΑ - Μαρ• 14•18

Πώς την είδαν οι μαθητές μας!

Έκθεση Προϊόντων Μεσολογγίου

Έκθεση Τοπικών Προϊόντων Μεσολογγίου

26/9/2017

Απόψεις:

• Από την έκθεση που πήγα εκδρομή με το σχολείο μού άρεσαν πιο πολύ οι διαφημίσεις γιατί ήταν ωραίες και πολύ η συναυλία στη σκηνή.
  •  Στη Δεύτερη Έκθεση Μεσολογγίου μού άρεσε ο σύλλογος ποδηλάτου Μεσολογγίου γιατί έχουν κάνει μια προσπάθεια να δημιουργηθεί καινούριος σύλλογος παρά τις δυσκολίες που υπάρχουν και έπρεπε να γίνει γιατί το Μεσολόγγι είναι μια μεγάλη ποδηλατούπολη. (Χρήστος)
  •  Μου άρεσαν οι τσακιστές ελιές με την υπέροχη γεύση
  • Δεν μού άρεσε ένα από τα αρώματα. (Μυζάφερ Λανάι)
  •  Δεν είδα έκθεση, περισσότερο σαν παζάρι μού φάνηκε. Ντόπια προϊόντα; Πού; Μόνο αλάτι… Δεν είδα τίποτε που να μού τράβηξε το ενδιαφέρον. Φτωχό το κλίμα στο φτωχό Μεσολόγγι. Κάτι πρόχειρο, να πούμε ότι κάτι κάναμε ή μήπως το αντίθετο; (kraken)
  •  Ίσως το καλύτερο περίπτερο στην έκθεση, κατά τη γνώμη μου, ήταν του Λιάρου, γιατί προβάλλει την παράδοση, τον ρουχισμό και οπλισμό του τόπου μας από την εποχή της Τουρκοκρατίας. Θα έπρεπε να στηρίζουμε περισσότερο την ανάδειξη του Πολιτισμού και της Ιστορίας μας! (Παναγιώτης)
  •  Μού άρεσε πάρα πολύ η τσικουδιά που δοκίμασα από τον Κρητικό, η πικάντικη γραβιέρα με την καυτερή πιπεριά και άλλα προϊόντα που είχε.
  • Δεν μού άρεσε που δεν είχε εμπορικά καταστήματα (περίπτερα) με μπιζού, ρούχα, παπούτσια. Είχε λίγα πράγματα (Τζένη)
  •  Το μόνο που ξεχώρισα ήταν οι συναυλίες. Δεν είχε τοπικά προϊόντα. (Ελένη)
  •  Χθες στην έκθεση μού άρεσαν οι στολισμοί, οι ξηροί καρποί, οι τσολιάδες και η συναυλία. (Ευγενία)
  •  Νομίζω ότι πέρυσι η έκθεση ήταν καλύτερη. Το μόνο που ξεχώρισα ήταν ο Μαχαιρίτσας με τον Ζουγανέλη. (Δημήτρης)