Γιορτή στο Γυμνάσιο και Λύκειο Δομενίκου

ΑΠΟ: Εργαστήριο Πληροφορικής - Φεβ• 27•15

Την Παρασκευή 30 Ιανουαρίου 2015 το Γυμνάσιο και το  Λύκειο Δομενίκου τίμησαν τη μνήμη των Τριών Ιεραρχών με εκκλησιασμό στο ναό των Αγίων Ταξιαρχών. Έπειτα ακόλουθησε σχετική εκδήλωση στο σχολείο με ομιλία για τους Τρεις Ιεράρχες από τον ιερέα του Βλαχογιανίου, πατέρα Νικόλαο και προβολή βίντεο για τη ζωή και το έργο τους. Στη συνέχεια πραγματοποιήθηκε  συζήτηση με τους μαθητές. Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο ιερέας του χωριού πατήρ Δημήτριος, το προεδρείο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων, καθηγητές και μαθητές.

ομιλια

Ο εορτασμός ολοκληρώθηκε με την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας των μαθητών του σχολείου. Οι τυχεροί των τμημάτων κέρδισαν ένα στικάκι. Οι πίτες και τα δώρα ήταν προσφορά του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων.

πιτα 1

πιτα2