Οι μαθητές της Β΄ Γυμνασίου Δομενίκου στο Κ.Π.Ε Ελασσόνας.

ΑΠΟ: Εργαστήριο Πληροφορικής - Απρ• 01•15

Στις 20 Μαρτίου 2015 οι μαθητές  της Β΄ Γυμνασίου Δομενίκου επισκέφτηκαν το Κ.Π.Ε. Ελάσσονος στα  πλαίσια του προγράμματος που υλοποιεί με θέμα «Υγιεινή διατροφή το παράδειγμα του σχολικού κήπου».

Τα παιδιά αφού  δημιούργησαν τις προηγούμενες ημέρες κήπο με αρωματικά φυτά  στο προαύλιο χώρο του σχολείου  επισκέφτηκαν το Κ.Π.Ε. Ελασσόνας για να ενημερωθούν για τις ποικιλίες  και τα είδη αρωματικών φυτών και βοτάνων .

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Τα παιδιά παρακολούθησαν σχετική ενημέρωση μέσω power point  και αμέσως μετά ακολούθησε εποικοδομητική  συζήτηση με τους παρουσιαστές για τον τρόπο καλλιέργειας  και τον σκοπό χρήση των βοτάνων.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Τέλος τα παιδιά επισπεύτηκαν το πρώτο Δημοτικό σχολείο Ελασσόνας  όπου ενημερώθηκαν  από το διευθυντή για τον κήπο που είχε διαμορφωθεί στον προαύλιο χώρο.

Επιμέλεια: Βασίλης Καραγιάννης μαθητής Β” Γυμνασίου.