Back to school!!!!

ΑΠΟ: Εργαστήριο Πληροφορικής - Σεπ• 11•15

Αγαπητοί μαθητές και μαθήτριες αναγνώστες του περιοδικού <<Τα Νέα της Ποταμιάς>>.
Άλλη μια νέα σχολική χρονιά αρχίζει και φέτος. Μαθητές και καθηγητές αφού πέρασαν τρεις μήνες ξεκούρασης γύρισαν στο σχολείο εντελώς ανανεωμένοι με όρεξη για δουλειά. Παρότι τις δύσκολες ώρες που περνάει ο τόπος μας όλοι ήταν χαρούμενοι για την νέα σχολική χρονιά που μόλις άρχιζε. Οι μαθητές ασπαζόταν μεταξύ τους και μοιραζόταν σε σύντομο χρονικό διάστημα πως πέρασαν τις καλοκαιρινές τους διακοπές.

IMG_20150911_163301
Ο καθιερωμένος αγιασμός τελέστηκε στον προαύλιο χώρο του σχολείου από τον ιερέα του χωριού πατέρα Δημήτριο, ο οποίος στο τέλος ευχήθηκε στου μαθητές καλή σχολική χρονιά και στους καθηγητές καλή δύναμη.
Επίσης, ο διευθυντής του σχολείου κ.Κουκούλης Γεώργιος ευχήθηκε και αυτός με τη σειρά του καλή σχολική χρονιά και πρόσταξε τους μαθητές να είναι όσο πιο συνεπής με τα μαθήματά τους.

IMG_20150911_101610

Επιπλέον, στον αγιασμό παρευρέθηκαν ο πρόεδρος της τοπικής κοινότητας Δομενίκου, ο Πρόεδρος του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας καθώς και πλειοψηφία των καθηγητών.

Τέλος, να σας ευχηθούμε και εμείς με τη σειρά μας καλή σχολική χρονιά και καλή δύναμη!!!!

Επιμέλεια: Ο Αρχισυντάκτης Βασίλης Καραγιάννης