Εθελοντική ομάδα παιδιών προσφέρεται να βάψει διάφορες ζημιές του σχολείου

ΑΠΟ: Εργαστήριο Πληροφορικής - Νοε• 16•15

Στις μέρες μας τα περισσότερα παιδιά δεν ενδιαφέρονται για το σχολείο τους .Αντίθετα  πετάνε σκουπίδια κάτω, χαλάνε τοίχους κ.α. Πρόσφατα στο σχολείο μας είχε γίνει  κατάληψη και δημιουργήθηκαν πολλές ζημιές από τα παιδιά του γυμνασίου και του   λυκείου. Μετά την κατάληψη διαπιστώθηκαν πολλές ζημιές στις εξωτερικές πόρτες και στις πόρτες από τις τουαλέτες των κοριτσιών.  Φυσικά θα έπρεπε αυτές οι ζημιές να επισκευαστούν αλλά στην εποχή που ζούμε δεν περισσεύουν χρήματα για ελαιοχρωματιστές. Τότε μια ομάδα παιδιών με την θέλησή τους προσφέρθηκαν να επισκευάσουν τις παραπάνω ζημιές.Έτσι Σάββατο 14-11-2015 οι μαθητές(από την Γ” τάξη γυμνασίου): Βασίλης Καραγιάννης , Ευανθία Καποδίστρια,(από την Β” τάξη γυμνασίου) Αναστασία Παπαθανασίου, Κωνσταντίνα Καποδίστρια, Θανάσης Λιάνος, Μπλαντίνα Τούσε,(και από την Α” γυμνασίου) Ευπραξία Βαρσαμή, Μελίνα Παππά, Δημήτρης Σαμαράς και Γιώργος Καποδίστριας στις 9:00 το πρωί αντί να κοιμηθούν όπως οι περισσότεροι σηκώθηκαν και πήγαν στο σχολείο για να γίνουν σωστοί «μπογιατζίδες».Εκ μέρους όλου του σχολείου θα θέλαμε να δώσουμε συγχαριτήρια σε αυτά τα παιδιά που έχυσαν ιδρώτα για να δούνε το σχολείο τους περιποιημένο. Επίσης θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την  κυρία Σούλα Λιτσιούλη  και την κυρία Ζωή Βαρσαμή για την πολύτιμη βοήθειά τους.

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΜΕΛΙΝΑ ΠΑΠΠΑ….ΣΥΝΤΑΚΤΡΙΑ Α’