ΜΑΚΕΛΕΙΟ ΣΤΟ ΠΑΡΙΣΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΖΙΧΑΝΤΙΣΤΕΣ

ΑΠΟ: Εργαστήριο Πληροφορικής - Νοε• 17•15

Στις 13/11/2015 έγιναν 7 επιθέσεις στο παρίσι με θύτες τους τζιχαντιστές!!Η πρώτη επίθεση έγινε στο εστιατόριο <<Le petit Cambodge>> η οποία έγινε με καλάζνικοφ και υπήρξαν 2 νεκροί και 7 τραυματίες!!

Ακόμα μια από τις άλλες έγινε μέσα σε συναυλία στην οποία υπήρξαν 130 νεκροί και 280 περίπου τραυματίες.

Συνολικά απο όλες τις επιθέσεις οι νεκροί ήταν 150 και 320 περίπου ήταν οι τραυματίες.

Το σχολείο μας υποστιρήζει το παρίσι στο οποίο έγινε η μεγάλη επίθεση από τους τζιχαντιστές.

Στην  αστυνομία είναι σε εκρεμμότητα το ψάξιμο των τζιχαντιστών,η οποία έχει πληροφορίες ότι ενδεχομένως κάποιοι από τους άνδρες που αναζητούνται ως υπεύθυνοι για τις επιθέσεις στο παρίσι να μιλούσε μέσω playstation 4.

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ: ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ……ΣΥΝΤΑΚΤΗΣ Β΄arkas_625_355