Γιορτή στο Γυμνάσιο και Λύκειο Δομενίκου

ΑΠΟ: Εργαστήριο Πληροφορικής - Φεβ• 21•16

IMG_20160129_113647

Την Παρασκευή 30 Ιανουαρίου 2016 το Γυμνάσιο και το  Λύκειο Δομενίκου τίμησαν τη μνήμη των Τριών Ιεραρχών με εκκλησιασμό στο ναό των Αγίων Ταξιαρχών. Έπειτα τα παιδιά κατευθύνθηκα στο σχολείο οπού εκεί πραγματοποιήθηκε η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας των μαθητών του σχολείου οπού ο πατέρας Δημήτριος ιερεύς του χωριού ευλόγησε την πρωτοχρονιάτικη πίτα και του μαθητές.  Στη συνέχεια πραγματοποιήθηκε  συζήτηση με τους μαθητές για τη σημασία της ημέρας . Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν ο ιερέας του χωριού πατήρ Δημήτριος, το προεδρείο του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων, καθηγητές και μαθήτες.

Οι τυχεροί των τμημάτων κέρδισαν ένα στυλό  pentel .Οι πίτες καθώς  και τα δώρα ήταν προσφορά του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων.