Η καλλιτεχνική πλευρά του σχολείου

1via1

Την Πέμπτη 8 Μάιου στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε μια εκδήλωση με θέμα την εξωσχολική βία και τον εκφοβισμό. Όλοι οι μαθητές του σχολείου μας περίμεvia1ναν μία συνηθισμένη εκδήλωση παρόμοια με όλες τις άλλες όμως πραγματικά η διαφορετικότητα της αποτέλεσε μεγάλη έκπληξη για όλους.

Η εκδήλωσης αυτή οργανώθηκε εξ ολοκλήρου από τους ίδιους τους μαθητές οι οποίοι μας παρουσίασαν ένα εξαιρετικό πρόγραμμα το οποίο περιλάμβανε power point, τραγούδια καθώς και είδη χορών σχετικά με τη βία. Μετά από όλα αυτά φάνηκε το ταλέντο, η προσπάθεια και η σκληρή δουλειά των μαθητών.

Έτσι καταλάβαμε πως το σχολείο μας δεν προσφέρει μόνο πρακτική γνώση αλλά και αισθητική. Ήταν μια υπέροχη γιορτή που θα μας μείνει αξέχαστη και ελπίζουμε να οργανωθούν παρόμοιες στο μέλλον!

Έλενα Βουζογλάνη

Αντωνιάδου Ελπίδα