ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ

maxairas2

Στις 18 Φεβρουαρίου το σχολείο μας πραγματοποίησε μια ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα εκπαιδευτική εκδρομή. Σύμφωνα με το πρόγραμμα επισκεφθήκαμε το ενυδρείο της Ρόδου, την Εβραϊκή Συναγωγή στην παλιά πόλη της Ρόδου και τη νέα πτέρυγα του  Νεστορίδειου Μελάθρου. Στη συνέχεια είχαμε την ευκαιρία να ζήσουμε μια μοναδική εμπειρία παρακολουθώντας τις δύο νέες ταινίες στο 9D Entertainment Center, στο σινεμά εννέα διαστάσεων που δημιούργησε ομάδα επαγγελματιών στη Ρόδο. Οι ταινίες που παρακολουθήσαμε ήταν: «ο Θρόνος του Ήλιου» και «το μυστήριο της ζωής». Μάλιστα μέλη της συντακτικής μας ομάδας πήραν συνέντευξη από τους δημιουργούς του εν λόγω σινεμά, την οποία μπορείτε να διαβάσετε στο αντίστοιχο άρθρο του περιοδικού μας.

DSCN6210 DSCN6213

Στο ενυδρείο της Ρόδου

DSCN6217 DSCN6222

Η ξενάγησή μας στο Νεστορίδειο Μέλαθρο από τον Καθηγητή μας του μαθήματος των καλλιτεχνικών κ. Γιαννιτόπουλο Κ.

Η ξενάγησή μας στο Νεστορίδειο Μέλαθρο από τον καθηγητή μας του μαθήματος των καλλιτεχνικών κ. Γιαννιτόπουλο Κ.

Η εμπειρία μας στο 9D cinema!

Η ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ