ΝΕΑ ΑΝΑΔΟΧΗ ΣΤΗΝ ACTIONAID

actionaid-nigeria

Από τη διευθύντρια της Actionaid στη Ρουάντα πληροφορηθήκαμε με επιστολή ότι ο Muhayimana Charles του οποίου ήμασταν ανάδοχοι ως σχολείο μετακόμισε σε άλλη περιοχή, πρακτική πολύ διαδεδομένη για τις οικογένειες της κοινότητας σε αναζήτηση καλύτερων ευκαιριών. Μας προτάθηκε λοιπόν να συνεχίζουμε να στηρίζουμε ως ανάδοχοι ένα άλλο παιδί της κοινότητας Γκιτέσι, την Mushimiyimana Petite. Φυσικά αποδεχτήκαμε με χαρά την πρόταση και αναλάβαμε τη στήριξη του μικρού κοριτσιού. Ευχόμαστε καλή τύχη στον Charles και ευελπιστούμε ότι θα συμβάλλουμε όσο μπορούμε στη βελτίωση των συνθηκών ζωής των ανθρώπων της Ρουάντα. Η Petite γεννήθηκε το 2010, ανήκει σε οικογένεια με τρία παιδιά και την επόμενη χρονιά θα ξεκινήσει το σχολείο.  Παραθέτουμε  τη φωτογραφία που μας έστειλε.

Η συντακτική ομάδα