Τα Βραχναίικα στη Μαδρίτη

Σαν βγεις στον πηγαιμό για τη…Μαδρίτη, να εύχεσαι να ναι μακρύς ο δρόμος ή καλύτερα διαρκείς οι περιπέτειες σου εκεί. Τους απρόβλεπτους  Κύκλωπες και τους απρόσμενους Λαιστρυγόνες μη τους φοβάσαι…. Την αγωνία του αγνώστου, την ....

Via_8

Κάτω η Βία!!!

Η θεατρική ομάδα του σχολείου στο έλεος των τρομοκρατών Την Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022 και ώρα 8:00 μ.μ. κατά τη διάρκεια της πρόβας των μαθητών-ηθοποιών του σχολείου μας σημειώθηκαν πρωτοφανή επεισόδια για τα δεδομένα της τοπικής ….

Χριστουγεννιάτικος στολισμός

<<Το σχολείο φόρεσε κόκκινο αγιοβασιλιάτικο σκουφάκι >>   Τρίτη 5 Δεκεμβρίου και ώρα 12:45 . Το σχολείο φόρεσε τα γιορτινά του . Με συμφωνία καθηγητών, μαθητών και του διευθυντή η 6η ώρα αφιερώθηκε στον στολισμό ….

noe2

Οι φωνές των Παιδιών

Την Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2022 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου Βραχναιίκων διεξήχθη η σχολική εορτή από τους μαθητές του ΓΕΛ Βραχναιίκων με θέμα το <<Πολυτεχνείο>>.           Η γιορτή άρχισε με ….

Το ΓΕΛ Βραχναιίκων πηγαίνει Σινεμά

Την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου το σχολείο μας πραγματοποίησε διδακτική επίσκεψη στο κέντρο Veso Mare, προκειμένου να παρακολουθήσουν παιδιά όλων των τάξεων την εκπαιδευτική ταινία <<Καλάβρυτα 1943>>. Το πρωί προηγήθηκε εκκλησιασμός όλου του σχολείου στον Ιερό ….

IMG_20221027_105459

Ζήτω 28η Οκτωβρίου

Στο πλαίσιο της επετείου της 28ης Οκτωβρίου, πραγματοποιήθηκε μια άξια προσοχής διοργάνωση στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου Βραχναιίκων. Συμμετείχε πλήθος μαθητών από όλες τις τάξεις, με συντονίστριες τις φιλολόγους κα Οικονόμου και κα Κουνάβη. ….