ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ – Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΑΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ

My school magazine - Our PosterΤο Πρώτο Πρότυπο Γυμνάσιο Ιλίου βρίσκεται σε μία πολύ ζωντανή γειτονιά των Δυτικών Προαστείων.

Είναι ένα σχολείο που επιθυμεί να προάγει τις ιδιαίτερες δεξιότητες και τα ταλέντα των μαθητών και μαθητριών του και να αναδείξει τις ιδιαίτερες κλίσεις του κάθε παιδιού.

Τα ίδια τα παιδιά έχουν όρεξη και κέφι να ανακαλύψουν, να ερευνήσουν και να δράσουν!

Η σχολική μας εφημερίδα αποτελεί και αυτό μέρος αυτών των δράσεων… Συμπεριλαμβάνεται στις δράσεις αδελφοποίησης eTwinning και συνεργαζόμαστε με περίπου 15 σχολεία του εξωτερικού, ανταλλάζοντας απόψεις και ιδέες, για τη δημιουργία σχολικών εφημερίδων!

Σας προσκαλούμε όλους να συμβάλλετε με τις ιδέες σας, το κέφι σας, τις προτάσεις σας, τα άρθρα σας, για να βελτιώσουμε τη σχολική μας εφημερίδα και να σας εκπροσωπούμε επάξια!

Η συντακτική μας ομάδα