«Ο μεγάλος περίπατος του Πέτρου» – Παιδική Σκηνή του Κ.Θ.Β.Ε. στο Βασιλικό Θέατρο

ζεη

«Ο μεγάλος περίπατος του Πέτρου»

Παιδική Σκηνή του Κ.Θ.Β.Ε. στο Βασιλικό Θέατρο

Η τάξη μας, το Ε1΄, επισκέφθηκε την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2019 το Βασιλικό Θέατρο Θεσσαλονίκης για να παρακολουθήσει την παράσταση του Κρατικού Θεάτρου Βορείου Ελλάδας «Ο μεγάλος περίπατος του Πέτρου», βασισμένο στο ομώνυμο βιβλίο της Άλκης Ζέη. Διαβάστε τις εντυπώσεις των μαθητών και των μαθητριών :

«Μού άρεσε πολύ η παράσταση, γιατί έπαιξαν πολύ καλά οι ηθοποιοί».

Στέφανος Γ.

«Ήταν τέλειο! Πολύ ενδιαφέρον! Οι ηθοποιοί που το έπαιξαν , το έπαιξαν πάρα πολύ ωραία!».

Ζωή Δ.

«Μού άρεσε πολύ που έπαιζαν ωραία.  Μού άρεσε πιο πολύ ο Πέτρος, έπαιζε ωραία! Μόνο στο τέλος δε μού άρεσε. Θα ξαναπάω του χρόνου».

Στέφανος Ι.

«Η παράσταση ήταν καταπληκτική! Ήταν απ’ τα καλύτερα θέατρα! Αγαπημένη μου στιγμή ήταν όταν φώναζαν και γελούσαν όλοι όταν έφυγαν οι Γερμανοί».

Παναγιώτης Ι.

«Μού άρεσε η παράσταση γιατί οι ηθοποιοί ήταν πολύ καλοί».

Νεφέλη Κ.

«Μού άρεσε πολύ η παράσταση γιατί ήταν πολύ καλά εκτελεσμένη, ήταν πολύ καλοί οι ηθοποιοί και στ’ αλήθεια θέλω να ξαναπάω!».

Σταύρος Κ.

«Εμένα μού άρεσε η τσουλήθρα του Σωτήρη στη σκάλα, αλλά δε μού άρεσε που η κα Λεβέντη φιλοξένησε τον Γερμανό. Πάντως όλο το έργο ήταν τέλειο!».

Κυριάκος Ν.

«Εμένα από την παράσταση μού άρεσε πολύ που βγήκαν όλοι μαζί στο τέλος. Ήταν πάρα πολύ ωραία!».

Χρυσούλα Π.

«Μού άρεσε πολύ το έργο. Προτείνω σε όλους να πάνε και να το δουν».

Μαρία Σ.

«Εγώ προτείνω σε όλους να πάνε να δουν αυτή την όμορφη και διασκεδαστική παράσταση».

Αναστάσης Τ.

«Μού άρεσε η παράσταση γιατί ήταν διασκεδαστική. Και όταν την είδαμε, μάθαμε και κάτι παραπάνω».

Στέλιος Σ.