ΣΥΝΤΑΚΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Η εφημερίδα μας «Τα νέα του ΕΠΑ.Λ. Σπάρτης» δημιουργήθηκε στο πλαίσιο της ομάδας αξιολόγησης «Επικοινωνία σχολείου με γονείς» αποτελούμενη από τις εκπαιδευτικούς κ.Φωτεινή Σαχάμη, κ.Μαρία Φανουράκη και κ.Σοφία Γαλαζούλα σε μια προσπάθεια επικοινωνίας μας με τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών του 1ου ημερήσιου ΕΠΑ.Λ. Σπάρτης. Στην εφημερίδα μας θα αναρτώνται άρθρα για θέματα που σχετίζονται με τους έφηβους μαθητές και μαθήτριες, τις σχέσεις τους με την οικογένεια, το σχολείο, αλλά και την κοινωνία. Επιθυμία μας είναι και η δική σας συμμετοχή στην εφημερίδα, αλλά και των μαθητών και μαθητριών μας  με τη συγγραφή και δημοσίευση άρθρων για θέματα που σας ενδιαφέρουν. Θα ήταν μεγάλη μας χαρά και τιμή να σας φιλοξενήσουμε!

Για περισσότερες πληροφορίες για τον τρόπο με τον οποίο μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο διαβάστε στη σελίδα ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ.