Μπαζάρ Θεόδωρος Π.

Την προηγούμενη εβδομάδα την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου, ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων διοργάνωσε χριστουγεννιάτικο μπαζάρ,στον όμορφο χώρο του σχολείου μας.

Τα στολίδια που πουλήθηκαν δημιουργήθηκαν από τους μαθητές όλων των τάξεων καθώς και από τις κυρίες του συλλόγου, με σκοπό να ενισχυθεί το ταμείο του συλλόγου.

Το πρωί είπαμε τα κάλαντα στον κόσμο που έφευγε από την εκκλησία και τους προσκαλέσαμε όλους να έρθουν στο μπαζάρ μας.
Μετά από λίγα λεπτά το σχολείο μας γέμισε με κόσμο που αγόραζε τα αντικείμενα τα οποία είχαμε ετοιμάσει .
Όσο αφορά τον στολισμό είχαμε  δύο δέντρα ,το ένα ήταν στολισμένο με τις κατασκευές τον παιδιών και το άλλο με κανονικά χριστουγεννιάτικα στολίδια.Δίπλα από τα δέντρα υπήρχε ένα τζάκι και μια πολυθρόνα που περίμενε τον Αϊ-Βασίλη.
Τελικά καταφέραμε να πουλήσουμε αρκετά αντικείμενα.

Όταν είχα συγκεντρωθεί πολύς κόσμος, οι μαθητές της  Γ΄ τάξης μας παρουσίασαν το χριστουγεννιάτικο χορευτικό τους. Στη συνέχεια παίξαμε όλοι μαζί ένα χριστουγεννιάτικο παιχνίδι στο οποίο είχαμε κάποια αντικείμενα και όλοι μας έπρεπε να  μαντέψουμε  τι συμβολίζει το καθένα. Τέλος  όλα τα παιδιά τραγουδήσαμε χριστουγεννιάτικα κάλαντα και τραγούδια.

Περάσαμε τέλεια και ευχόμαστε ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων να διοργανώσει και του χρόνου μια τόσο όμορφη εκδήλωση.

Καλά Χριστούγεννα!!