Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ 11ου Δ.Σ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΘΥΣΙΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

OLYMPUS DIGITAL CAMERAΜε επιτυχία διοργανώθηκε από τον ΑΟΔΗΓ ο δρόμος μαθητών 800μ. την Κυριακή 21/9 στον πεζόδρομο των Γιαννιτσών . Από νωρίς εθελοντές, παιδιά και γονείς κατέκλυσαν το χώρο. Η κα Αποστολίδου Γεσθημανή μαζί με την Δ/ντρια κα Καγιογλίδου Φωτεινή παραβρέθηκαν από νωρίς βοηθώντας τους μαθητές στην εγγραφή τους καθώς και στην παραλαβή του εξοπλισμού τους. Ταυτόχρονα στον ίδιο χώρο με επευφημίες τερμάτιζαν οι αθλητές του ημιμαραθώνιου.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Τους μαθητές τους ενθάρρυνε  ο κ. Τερζής Πέτρος ενώ στο δρόμο συνόδευσε η γυμνάστρια του σχολείου.  Είχαμε τη χαρά να γνωρίσουμε από κοντά τον Δ/ντή Εκπαίδευσης Πέλλας , κ. Τσαλικίδη Νικόλαο, ο οποίος συγχάρηκε τα παιδιά και φωτογραφήθηκε με τον μικρό Γιώργο. Συγχαρητήρια στους διοργανωτές και όλους τους εμπλεκόμενους , αλλά κυρίως στα παιδιά. Ήταν ένα πραγματικό πανηγύρι του αθλητισμού και την ίδια στιγμή μέγιστη τιμή στην μνήμη των εκτελεσθέντων Γιαννιτσιωτών από το χέρι των Γερμανών της Κατοχής.