ΘΕΜΑ: «Προκήρυξη εκδρομής για τη Βουλή των Ελλήνων»

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΕΡΕΥΝΑΣ

& ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦ. Δ/ΝΣΗ Π.& Δ. ΕΚΠ/ΣΗΣ

ΚΕΝΤΡ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ

Δ/ΝΣΗ Π.Ε. ΠΕΛΛΑΣ

11ο-6/Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

Ταχ. Δ/νση     :     Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 3

Ταχ. Κώδ.       :     581 00

Πληροφορίες  :   Καγιογλίδου Φωτεινή

Τηλ. – ΦΑΞ      :     2382024870

Ε-ΜΑΙL  : mail@ 11dim-giann.pel.sch.gr

ΘΕΜΑ: «Προκήρυξη εκδρομής για τη Βουλή των Ελλήνων»

ΑΝΑΡΤΗΤΕΟ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Γιαννιτσά  26/2/2018

Αρ.Πρωτ:  24

ΠΡΟΣ: Κάθε  ενδιαφερόμενο

Για την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής επίσκεψης των μαθητών της Στ΄ τάξης του 11ου Δημοτικού Σχολείου Γιαννιτσών και του Δημοτικού Σχολείου Αμπελειών στη Βουλή των Ελλήνων, ζητούμε κλειστές προσφορές από τα τουριστικά γραφεία μέχρι  την Τρίτη  6-3-2018 και ώρα 11:00 το πρωί στα γραφεία  του 11ου  Δημοτικού Σχολείου Γιαννιτσών.

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

12-5-2018

Αναχώρηση στις 7π.μ. από τα Γιαννιτσά

Τακτοποίηση στο ξενοδοχείο

Μεταφορά με το λεωφορείο  στο Σύνταγμα στις 18.00

Επίσκεψη στη Βουλή των Ελλήνων

Δείπνο

13-5-2018

Μεταφορά με το λεωφορείο από το ξενοδοχείο  στον αρχαιολογικό χώρο       της Ακρόπολης

Επίσκεψη και ξενάγηση στον Αρχαιολογικό χώρο της Ακρόπολης

Επίσκεψη και ξενάγηση στο Αρχαιολογικό Μουσείο της Ακρόπολης

Γεύμα

Επιστροφή στο ξενοδοχείο

Μεταφορά με το λεωφορείο στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο

Επίσκεψη στο Αττικό Ζωολογικό Πάρκο και  συμμετοχή στο πρόγραμμα        δελφινιών

Επιστροφή στο ξενοδοχείο

Βραδινή έξοδος σε μουσική ταβέρνα στην Αρτέμιδα

14-5-2018

Αναχώρηση από το ξενοδοχείο

Επίσκεψη στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Γουλανδρή

Στάση για γεύμα στη Χαλκίδα

Επιστροφή στα Γιαννιτσά

ΑΡΙΘΜΟΣ ΜΑΘΗΤΩΝ:  19

ΑΡΙΘΜΟΣ ΣΥΝΟΔΩΝ ΕΚ/ΚΩΝ:    5 (1 αρχηγός και 4 συνοδοί)

ΑΡΙΘΜΟΣ  ΣΥΝΟΔΩΝ ΓΟΝΕΩΝ:    44

ΣΥΝΟΛΟ:  περίπου  68 άτομα

ΔΩΜΑΤΙΑ: 4 μονόκλινα

32 δίκλινα

σε ξενοδοχείο κοντά στο Σύνταγμα με πρωινό.

ΟΡΟΙ/ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ

-Μεταφορά των μαθητών, των συνοδών και των γονέων με λεωφορείο από το χώρο του 11ου Δημ. Σχ.

-Ασφαλιστική Κάλυψη.

-Φ.Π.Α.

-ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ για τους συνοδούς εκπαιδευτικούς, τους μαθητές και τους γονείς.

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

1. Τα λεωφορεία θα είναι στη διάθεση των μαθητών καθ΄ όλη τη διάρκεια της ημέρας, και στις περιηγήσεις- ξεναγήσεις.

2. Στο φάκελο της προσφοράς θα υπάρχει φωτοτυπία της άδειας λειτουργίας γραφείου γενικού τουρισμού του ενδιαφερομένου.

3. Θα υπάρχει ομαδική ασφαλιστική κάλυψη για όλους τους μαθητές, τους γονείς  και τους συνοδούς εκπαιδευτικούς.

4. Από τη συνολική αξία της εκδρομής το 20% θα παρακρατηθεί σαν εγγύηση ακριβούς εκτέλεσής της και θα αποδοθεί μετά την επιστροφή του σχολείου από την εκδρομή.

5. Το σχολείο θα επιλέξει την προσφορά που εγγυάται την ΚΑΛΥΤΕΡΗ και ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ  της εκδρομής και είναι ΠΡΟΣΙΤΗ στις τιμές.

Θα ληφθεί υπόψη η εν γένει κατάσταση των λεωφορείων και το αν πληρούν τις νόμιμες προϋποθέσεις.

6. Έχει γίνει ήδη κράτηση θέσεων για το Αρχαιολογικό μουσείο της Ακρόπολης, το και το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Γουλανδρή .

7. Σε κάθε προσφορά να αναφέρεται αναλυτικά τι ακριβώς περιλαμβάνεται και τι όχι.

8.Στην τελική τιμή προσφοράς να συμπεριλαμβάνεται διπλωματούχος ξεναγός για την ξενάγηση στους αρχαιολογικού ς χώρους.

9.Τα δωμάτια των εκπαιδευτικών – συνοδών είναι δωρεάν.

10.Όλα τα δωμάτια θα πρέπει να διαθέτουν πλήρη εξοπλισμό χωρίς προσθήκη μεταλλικών κλινών ράντζων αλλά με κλιματισμό/θέρμανση τουαλέτα και ντους. Επίσης καλό θα είναι να μη διαθέτουν μπαλκόνι και τα παράθυρα να έχουν κάγκελα ασφαλείας να ανοίγουν με ανάκληση.

11.Τα δωμάτια του ξενοδοχείου να είναι σε άριστη κατάσταση.

12.Επιστροφή του ποσού συμμετοχής μαθητή στην εκδρομή σε περίπτωση που για λόγους ανωτέρας βίας ασθένειας ματαιωθεί η συμμετοχή του.

13.Την αποδοχή της παρούσας πρόσκλησης και ότι αυτοί οι όροι θα δεσμεύουν το τουριστικό γραφείο και υποχρεωτικά πρέπει να αναφέρονται στο ιδιωτικό συμφωνητικό.

14.Τη βεβαίωση ότι θα χορηγηθούν αποδείξεις πληρωμής στον κάθε γονέα/κηδεμόνα χωριστά μετά το πέρας της εκδρομής.

15. Την αποδοχή από το τουριστικό πρακτορείο ποινικής ρήτρας σε περίπτωση αθέτησης των όρων του συμβολαίου από τη μεριά του. Το ποσό καθορίζεται ως τριπλάσιο του συμφωνηθέντος ποσού.