Μια σχολική παράσταση

θ7

Στο τέλος κάθε σχολικής χρονιάς ανεβάζουμε μια παράσταση!

Πέρυσι ανεβάσαμε μια εξαιρετική παράσταση με τίτλο «Το σπίτι των παλαιών παιχνιδιών».  Αυτή η παράσταση ήταν ξεχωριστή, γιατί πρώτη φορά είχαμε χωριστεί σε ομάδες και παίζαμε το δικό μας θεατρικό, με δικό μας σενάριο και με δικές μας κατασκευές! Σε όλο το Δημοτικό μάς έδιναν ρόλους και μάς έφτιαχναν αυτή τη θέση.

Σε αυτή τη θεατρική παράσταση -στις 10 Ιουνίου- ήταν όλοι οι γονείς!

Ήμουν τόσο ενθουσιασμένη που έτρεμαν τα πόδια μου. Λίγα λεπτά πριν ανοίξουν την αυλαία, χαλάρωσα, έδωσα τον καλύτερό μου εαυτό και …ξεκίνησα να μιλάω…. Ήταν τέλεια όταν τελείωσε, γιατί τραγουδήσαμε και μετά παίξαμε μπουγέλο όλη η τάξη.

Αυτό το θεατρικό ήταν η καλύτερη εμπειρία της ζωής μου, γιατί κατάλαβα κάπως καλύτερα τους φίλους μου, τις συνήθειές τους και τον χαρακτήρα τους.

Κωνσταντίνα Φαναροπούλου

θ5                                                                                   θ

Mου άρεσε πολύ το έργο επειδή

οι κούκλες ήταν χειροποίητες.