«Έλληνες:Από τις Συμπληγάδες στην αγκαλιά της Μαύρης Θάλασσας»

ευξεινος

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ:

Την Τετάρτη 25 Μαρτίου 2015 και ώρα 7μμ στο Δημοτικό Θέατρο Κορίνθου ,το Κέντρο Πολιτισμού ,Αθλητισμού και Περιβάλλοντος σε συνεργασία με το 1ο Γυμνάσιο Κορίνθου, στα πλαίσια των προγραμμάτων του σχολείου «“Ελληνες : Από τις Συμπληγάδες στην αγκαλιά της Μαύρης Θάλασσας» ,με υπεύθυνη την κα Ραβανίδου Θεοδώρα,Θεολόγο, και «Μουσική Παράδοση της Ελλάδος»,με υπεύθυνη την καθηγήτρια Μουσικής κα Γοραντωνάκη Αναστασία διοργανώνουν την εκδήλωση με τίτλο «ΕΛΛΗΝΕΣ:ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΜΠΛΗΓΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΘΑΛΑΣΣΑΣ».

Συμμετέχουν:Μαθητές του 1ου Γυμνασίου Κορίνθου,η χορωδία της Μικρασιατικής Στέγης Κορίνθου και η παιδική χορωδία Ενορίας Αγίου Νικολάου Κορίνθου.Το μουσικό μέρος θα καλύψει παραδοσιακή ορχήστρα.
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΚΕ.Π.Α.Π.                                         Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΟΡΙΝΘΟΥ
ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                                                          ΝΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ