Εικονική Επιχείρηση «Στυμμένες Λεμονόκουπες»

lemonade

Στα πλαίσια του μαθήματος Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού και με πρωτοβουλία πέντε παιδιών της Γ΄τάξης και της κας Μαυρομμάτη λειτούργησε στο σχολείο μας μια επιχείρηση πώλησης σπιτικών φρέσκων λεμονάδων.

photo 2Η επιχείρηση είχε στόχο να προσφέρει σπιτική λεμονάδα με τη μυστική τους συνταγή, φρέσκια πορτοκαλάδα καθώς και να προωθήσει μέλι από μονάδα παραγωγής του Κορωπίου.

Μέσω  της  εικονικής  αυτής επιχείρησης οι μαθητές πήραν σπουδαία μαθήματα για το μέλλον τους ενώ είδαν τις δυσκολίες που μπορούν να παρουσιαστούν στον εργασιακό χώρο. Τα κέρδη της εικονικής αυτής επιχείρησης θα δοθούν στο Χαμόγελο του Παιδιού.

Η ομάδα μας: Μεμούσι Νταϊάνα, Ντούνης Γεώργιος, Παναγιωτακόπουλος Ιωάννης, Παντελίου Γεωργία, Παπανικολάου Κωνσταντίνα

photo 3 photo 1