Διαγωνισμός αστρονομίας- τα «αστέρια» της τάξης μας!, του Μαύρου Σακελλάρη

652326

Ανακοινώθηκαν τ” αποτελέσματα της 3ης φάσης του διαγωνισμού Αστρονομίας και Διαστημικής, που έγινε στο Βόλο. Φέτος 4 από τους 23 επιτυχόντες της 2ης φάσης του διαγωνισμού ήταν συμμαθητές μας. Τα παιδιά  απέδειξαν ότι, αν κάποιος έχει μεράκι μπορεί να παρακάμψει τις δυσκολίες (φορτωμένο πρόγραμμα μελέτης, μειωμένες ευκαιρίες λόγω τόπου διαμονής) και να επιτύχει. Ούτως ή άλλως η επιτυχία τους ήταν μεγάλη που έφθασαν ως εδώ. Συγχαρητήρια λοιπόν στα παιδιά και στις οικογένειές τους που τα στήριξαν για να φθάσουν ως εδώ. Συγχαίρουμε ιδιαίτερα τον Σκυλλά Μιχάλη που κατάφερε να περάσει και στην 4η φάση του διαγωνισμού διεκδικώντας ίσως μια θέση στην ομάδα που θα διαγωνιστεί με άλλες χώρες στην Ολυμπιάδα Αστρονομίας (9η θέση στους 15 προκριθέντες). Συγχαρητήρια και στους Κοπανέζο Μανώλη (16η θέση), Χαραμή Γεώργιο (19η θέση) και Πεταλά Λευτέρη (22η θέση).

Η τέταρτη φάση «ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ» θα διεξαχθεί στο Βόλο, στο αμφιθέατρο του Οικονομικού Τμήματος του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας

1 σχόλιο στο Διαγωνισμός αστρονομίας- τα «αστέρια» της τάξης μας!, του Μαύρου Σακελλάρη

1. Ο/Η Τζιζους Κραιστ λέει:

May the Force be with you!