15μελές 3ου Γενικού Λυκείου Κομοτηνής

ΑΠΟ: Γκοτζαρίδης Θανάσης - Νοε• 11•14

cropped-2014_10_06_5961.jpg

Την Πέμπτη 9 Οκτωβρίου πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για την ανάδειξη του 15μελούς που θα εκπροσωπεί το σχολείο μας. Έτσι, λοιπόν, οι μαθητές έκαναν 4 ώρες μάθημα και τις 3 τελευταίες συγκεντρώθηκαν στο προαύλιο του σχολείου. Εκεί, αφού έβγαλε έναν σύντομο λόγο η διευθύντρια κάλεσε έναν-έναν τους υποψήφιους να ανεβούν στα σκαλιά της εισόδου και να πουν λίγα λόγια για τον εαυτό τους. Έτσι, είχαν την ευκαιρία να τους δουν για μια τελευταία φορά οι συμμαθητές τους πριν ψηφίσουν όποιον θεωρούν καταλληλότερο. Στη συνέχεια, οι μαθητές μπήκαν μέσα στις τάξεις τους όπου τους δόθηκαν τα ψηφοδέλτια και ψήφισαν. Ο κάθε μαθητής είχε το δικαίωμα να βάλει μέχρι επτά σταυρούς. Έπειτα, από κάθε τάξη έμειναν δύο παιδιά ως εφορευτική επιτροπή τα οποία ξεκίνησαν την καταμέτρηση των ψήφων. Μετά από πολύ δουλειά μπόρεσαν καθηγητές και μαθητές να βγάλουν τα αποτελέσματα.

Τα αποτελέσματα, λοιπόν, από τις σχολικές εκλογές για την ανάδειξη 15μελούς για το σχολικό έτος 2014-2015 είναι:

Ονοματεπώνυμο ΣΥΝΟΛΟ ΨΗΦΩΝ

37

Θεοδωρίδης

30

Έτσι, λοιπόν, η Παπάζογλου Δήμητρα, ο Τηγανούριας Στράτος, ο Γκοτζαρίδης Θανάσης, ο Λαγάκης Δημήτρης, ο Ιποκράτης Ίτσας, ο Πατσάρας Γιάννης, ο Σιμόπουλος Φίλιππος, ο Αρζουμανιάν Χρήστος, ο Σινάδος Αντώνης, ο Λεοντίδης Λευτέρης, η Σαμαρά Ελένη, ο Γεωργιάδης Άγγελος, η Στοϊκίδου Βάσω, ο Καλπίδης Δημήτρης και ο Δουδουλακάκης Στέφανος θα εκπροσωπούν το 3ο Γενικό Λύκειο Κομοτηνής για τη φετινή χρονιά 2014-2015.

Τέλος, μετά από ψηφοφορία που έγινε μεταξύ τους πρόεδρος αναδείχθηκε ο Τηγανούριας Στράτος, αντιπρόεδρος ο Σιμόπουλος Φίλιππος, γραμματέας ο Δουδουλακάκης Στέφανος και ταμίας η Παπάζογλου Δήμητρα.