Σχολικός Αθλητισμός 2019

ΑΠΟ: 8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - Ιουλ• 10•19

SxolikosAthlitismos19

Κατά τη διάρκεια της φετινής σχολικής χρονιάς (2018-19) αλλά και της περσινής (2017-18), πραγματοποιήθηκαν πολλές εκπαιδευτικές επισκέψεις, αλλά μία είναι αυτή που θα θυμόμαστε περισσότερο: Όταν πήγαμε, συνοδευόμενοι από καθηγητές μας, σ’ ένα μεγάλης έκτασης αθλητικό κέντρο, στο Τροκαντερό του Παλαιού Φαλήρου, στο οποίο μπορούσαμε να δοκιμάσουμε αθλήματα, τα οποία δεν είναι τόσο διαδεδομένα στους εφήβους, για παράδειγμα είχαμε την ευκαιρία να δοκιμάσουμε ξιφασκία, μπάτμιτον, water πόλο αλλά και τζούντο. Πιστεύουμε πως κάθε παιδί ασχολήθηκε με ένα άθλημα που του κέντρισε το ενδιαφέρον! Κατά τη γνώμη μας ήταν η καλύτερη σχολική δραστηριότητα!

Δείτε εδώ βίντεο με στιγμιότυπα από τη συμμετοχή του σχολείου μας στις αθλητικές δράσεις.

Στέλλα Παπαδάτου – Λυδία Σώτου(Γ4)