MUSICOMANIA (DEMI LOVΑTO)

ΑΠΟ: iosifidele - Φεβ• 23•16

DEMI LOVATO

Η Demi Lovato ή αλλιώς Ντεμήτρια Ντεβόνν είναι Αμερικανίδα τραγουδίστρια, στιχουργός, μουσικός και ηθοποιός. Έκανε την πρώτη της εμφάνιση ως ηθοποιός στην σειρά Barney & Friends. Γεννήθηκε στις 20 Αυγούστου του 1992 (23-24 χρονών) στην Αλμπουκέρκη, Νέο Μεξικό και έχει ύψος 1,61 μέτρα. Επίσης έπαιξε και στην ταινία Camp Rock στο Disney Channel.

• ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΙΟ ΓΝΩΣΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΗΣ:

v  COOL FOR THE SUMMER

SKYSCRAPER

HEART ATTACK

GIVE YOUR HEART A BREAK

THIS IS ME

MADE IN USA

LET IT GO

WARRIOR

Η DEMI LOVATO

ΤΟ ΝΕΟ  ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΗΣ  DEMI LOVATO

Το 2015 κυκλοφόρησε το νέο άλμπουμ της Demi Lovato << Confident >>. Ένα άλμπουμ διαφορετικό από τα προηγούμενα. Γιατί όμως χρησιμοποιεί αυτή την λέξη ως τίτλο του άλμπουμ καθώς και ενός τραγουδιού της μέσα σ΄αυτό; Μετά από μια συνέντευξη που της πήρε το γνωστό περιοδικό U! girl η Demi Lovato μας αποκαλύπτει ότι όταν ηχογραφούσε τα τραγούδια για τα προηγούμενα άλμπουμ της αγχωνόταν για τις γνώμες των άλλων. Ενώ σε αυτό επέλεξε τραγούδια που της αρέσουν πραγματικά, γι’ αυτό βλέπουμε διαφορά στη μουσική, νέοι ήχοι κ.ά. Επίσης μας ενημερώνει ότι τον τελευταίο καιρό ασχολήθηκε πολύ με τον εαυτό της, φρόντισε την ψυχική και σωματική της κατάσταση και προσπαθεί να μας περάσει ένα πολύτιμο μήνυμα, << Όλοι μπορούν να μάθουν να αγαπούν τον εαυτό τους >>. Μετά την επιτυχία της Adele με το τραγούδι <<Hello>>, θεωρώ ότι το άλμπουμ της Demi Lovato θα γίνει η επόμενη μεγάλη επιτυχία. Είναι ένα άλμπουμ αφιερωμένο στα συναισθήματα της και θεωρώ ότι τα τραγούδια που μιλάνε για τη ζωή του ίδιου του τραγουδιστή πρέπει να γίνουν αποδεκτά από το κοινό.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας…

ΕΛΕΝΑ ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ!!! (A2)