ΚΟΜΙΚΣ, δικής μας παραγωγής!!!!!

Το κόμικ είναι μια ιστορία που διηγούμαστε με σκίτσα που βρίσκονται μέσα σε τετραγωνάκια. Αυτά τα σκίτσα τις περισσότερες φορές συμπληρώνονται από συννεφάκια που περιέχουν τους διαλόγους των ηρώων. Το σκίτσο στο κόμικ έχει πολύ μεγάλη σημασία, γιατί μας δίνει πληροφορίες για το χώρο, το χρόνο, τα συναισθήματα και τις σκέψεις των ηρώων.
Οι μαθητές της τετάρτης τάξης δημιουργούν ομαδικά τα δικά τους κόμικς, τα σκιτσογραφούν και προκαλούν γέλιο!
Έλα στην παρέα μας, διάβασε τα κόμικς και δώσε την ψήφο σου σε αυτό που σε έκανε να γελάσεις πιο πολύ. Ανάδειξε την πιο ευρηματική ιστορία κι αν σου << ανοίξαμε >> την όρεξη φτιάξε κι εσύ με την παρέα σου το δικό σου κόμικ, και στείλτο για να το δημοσιεύσουμε !!