Παρουσίαση σχολικών προγραμμάτων

ΑΠΟ: siakavarat - Ιουν• 01•16

Την τελευταία μέρα των μαθημάτων, Τετάρτη 11/5/2016,  παρουσιάστηκαν στο σχολείο από τις υπεύθυνες καθηγήτριες τα προγράμματα που διεξάγονταν στο σχολείο μας κατά το τρέχον σχολικό έτος. Τα προγράμματα αυτά είχαν ως θέμα  τη Σχολική Διαμεσολάβηση, τα Ανθρώπινα Δικαιώματα, την Ηλεκτρονική Σχολική εφημερίδα. Επιπλέον, παρουσιάστηκαν και  οι εργασίες που υλοποίησαν οι μαθητές και των τριών τάξεων του σχολείου μας για το πρόγραμμα «Reading club» , στο οποίο   συμμετείχαν.

Μέσω των παρουσιάσεων αυτών ενημερώθηκε όλο το σχολείο για τις δράσεις που έλαβαν χώρα εκτός διδακτικού ωραρίου.

Επιπλέον, η μαθήτρια της Γ΄ τάξης, Λίνα Κοζανίτη  ετοίμασε και παρουσίασε  video  επενδυμένο με μουσική και φωτογραφίες των συμμαθητών της από την Α΄ ως και την  Γ΄ τάξη .

Τέλος, όλοι οι μαθητές  της Τρίτης τάξης μαζευτήκαμε στον προαύλιο χώρο, για να τραβήξουμε μία αναμνηστική φωτογραφία μαζί με τους καθηγητές μας.

image-bfdec78d9208f1e24559f1ba7d6e4b4d3d954dfd3942201803bd6e5ee7a8fabd-V

Συντάκτριες: