To σχολείο μας

ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΜΦΙΛΩΝ

Κοκαλέλλης Παναγιώτης Α’Γυμνασίου

gympa

ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ Ο εξωτερικός χώρος του Γυμνασίου είναι πολύ όμορφα διαμορφωμένος. Έχει μεγάλη αυλή στην οποία βρίσκονται δυο κτίρια, το γυμνάσιο και το λύκειο Παμφίλων. Επίσης, περιέχει ένα γήπεδο μπάσκετ ,ένα φιλέ για βόλεϊ, τέσσερα παγκάκια, τέσσερις βρύσες και το wc. Παραπλεύρως του γηπέδου βρίσκεται και το κυλικείο που μοιάζει με μικρό περίπτερο. Τα δυο κτίρια είναι παλιά, μεγάλα και διατηρητέα. Το κτίριο του Γυμνασίου εξωτερικά έχει πέτρα και χρώμα μπεζ. Το κτίριο του Λυκείου έχει κι αυτό χρώμα μπεζ.

αιθ1 αιθ2

ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ Το εσωτερικό του σχολείου είναι χρώμα μπεζ και ψηλοτάβανο. Μπαίνοντας στην είσοδο συναντάμε ένα μεγάλο άδειο χώρο, στρίβοντας αριστερά βλέπουμε το δωμάτιο με τον αθλητικό εξοπλισμό και τη σκάλα που οδηγεί στις τάξεις του δευτέρου ορόφου. Συνεχίζοντας, προς τα δεξιά υπάρχει η αίθουσα πληροφορικής καθώς και το τμήμα ένταξης και οι τάξεις της Α’ και Β’ Γυμνασίου. Στο δεύτερο όροφο υπάρχει το γραφείο των καθηγητών του Γυμνασίου, η βιβλιοθήκη, η αίθουσα τεχνολογίας, το εργαστήριο Φυσικής-Χημείας και η τάξη της Γ’ Γυμνάσιου.

σχολ2

ΤΕΛΟΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ