Η ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2017-18

DSC_0216

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 11 Ιουνίου 2018 η εορτή λήξης του σχολείου μας, η οποία ήταν αφιερωμένη στον Ελληνικό κινηματογράφο. Τα παιδιά του  γυμνασίου μας και ιδιαίτερα οι μαθητές της Γ΄τάξης με τη βοήθεια των καθηγητών τους, προετοίμασαν  μια εκδήλωση με χορούς, τραγούδια και πολύ κέφι. Το θεατρικό ο «Μπακαλόγατος» απέσπασε τα χειροκροτήματα και τα θετικά σχόλια των παρευρισκομένων. Πλήθος κόσμου απόλαυσε την γιορτή, στο τέλος της οποίας μοιράστηκαν χειροποίητες λιχουδιές, που είχαν ετοιμάσει οι γονείς των μαθητών. Την γιορτή συνόδεψε το μουσικό σχήμα «Τα δελφίνια». Ο Σύλλογος γονέων και Κηδεμόνων έδωσε αναμνηστικά στους απόφοιτους του σχολείου.

Ευχαριστούμε την περιφέρεια Β. Αιγαίου για την στήριξή της και ειδικά την αντιπεριφερειάρχη κ. Γώμου,  τον κ.Κατσαβέλλη και κ.Κατσαρό.