![εικόνα_Viber_2024-04-14_18-20-37-110](https://schoolpress.sch.gr/gymsarav/files/2024/04/εικόνα_Viber_2024-04-14_18-20-37-110-678x381.jpg)
Την Πέμπτη 11.4.24 η Θεατρική Ομάδα του Γυμνασίου Σαραβαλίου πραγματοποίησε εκπαιδευτική εκδρομή στα Αρχαίο Θέατρο της Επιδαύρου, όπου ξεναγήθηκε από τους συνοδούς καθηγητές και υπεύθυνους της θεατρικής ομάδας, κ. Νίκο Παναγιωτακόπουλο και . Μαρία Θωμαίδου.
Ακολούθησε επίσκεψη στο Λαογραφικό-Εθνογραφικό μουσείο του ιδρύματος «Βασίλη Παπανωντίου» στο Ναύπλιο (,καθώς και ξενάγηση στην πόλη του Ναυπλίου.