Κατά το σχολικό έτος 2023-2024 στο σχολείο μας υλοποιείται Πρόγραμμα Πολιτιστικών Δραστηριοτήτων, διάρκειας πέντε μηνών, ενταγμένο στη θεματολογία “Θέατρο” και με τίτλο “Στιγμιότυπα από τον Ελληνικό Κινηματογράφο”. Συντονίστρια του προγράμματος ορίστηκε η κ. Σάρκου Αικατερίνη και συμμετέχουν οι εκπαιδευτικοί κ. Λυμπερτού Χαρίκλεια και κ. Χαρίδη Ματίλντα.
Στόχοι του προγράμματος είναι η ομαδικότητα, η συνεργασία, η υπευθυνότητα, η συνέπεια, η δημιουργικότητα και η ψυχαγωγία των τριάντα μαθητών και μαθητριών που συμμετέχουν.
Σάρκου Αικατερίνη
6 Δεκεμβρίου 2023
Ελληνικός Κινηματογράφος Αρχεία – ert.gr
Φωτογραφικό υλικό