![Έτοιμες οι χριστουγεννιάτικες λιχουδιές μας!](https://schoolpress.sch.gr/mstrikoudi/files/2021/12/viber_image_2023-01-07_23-34-04-744-e1673128911254.jpg)
![Έτοιμες οι χριστουγεννιάτικες λιχουδιές μας!](https://schoolpress.sch.gr/mstrikoudi/files/2021/12/viber_image_2023-01-07_23-34-04-744-e1673128911254.jpg)
![Και του χρόνου!](https://schoolpress.sch.gr/mstrikoudi/files/2023/01/viber_image_2023-01-08_01-48-51-319.jpg)
Χριστουγεννιάτικος στολισμός της τάξης μας.
Χθες , στις 5/12/2022, η δασκάλα μας μας πρότεινε να στολίσουμε την τάξη για τα Χριστούγεννα και εμείς δεχτήκαμε με Συνεχίστε την ανάγνωση →
![Φασόλια για χαρτζιλίκι!](https://schoolpress.sch.gr/mstrikoudi/files/2023/01/viber_image_2023-01-08_02-24-00-211.jpg)
Στην τσέπη χαρτζιλίκι
Μόλις ολοκληρώσαμε το πρώτο εργαστήρι δεξιοτήτων για φέτος με τίτλο: «Στην τσέπη χαρτζιλίκι» όπου μάθαμε για τους διάφορους τρόπους πληρωμής Συνεχίστε την ανάγνωση →
![Δοκιμάζοντας τις λιχουδιές!](https://schoolpress.sch.gr/mstrikoudi/files/2023/01/viber_image_2023-01-08_02-55-03-578.jpg)
Θεατρική παράσταση με το σχολείο!
Λίγο πριν κλείσουμε για τα Χριστούγεννα πήγαμε με το σχολείο στην θεατρική παράσταση «Θησέας και Αριάδνη» στο Αριστοτέλειο Θέατρο Θεσσαλονίκης Συνεχίστε την ανάγνωση →
![viber_image_2023-04-28_22-55-24-921](https://schoolpress.sch.gr/mstrikoudi/files/2023/04/viber_image_2023-04-28_22-55-24-921-370x256.jpg)
12ος Μαραθώνιος Ανάγνωσης- Ο μαγικός περίπατος της Άλκης Ζέη.
Φέτος η τάξη μας μαζί με την Β΄Δημοτικού συμμετείχαν στον 12ο Μαραθώνιο Ανάγνωσης που διοργάνωσαν οι εκδόσεις Μεταίχμιο για να Συνεχίστε την ανάγνωση →
![viber_image_2023-04-22_13-45-23-399](https://schoolpress.sch.gr/mstrikoudi/files/2023/04/viber_image_2023-04-22_13-45-23-399-370x256.jpg)
«Κάτω απ’το χιόνι»
Στο βιβλίο της Γλώσσας ζητήθηκε από τους/τις μαθητές/τριες να γράψουν τα δικά τους ποιήματα για τον χειμώνα με τίτλο » Συνεχίστε την ανάγνωση →
![](https://schoolpress.sch.gr/mstrikoudi/files/2023/04/viber_image_2023-04-28_22-55-24-989-768x1024.jpg)
Πρόγραμμα Προώθησης Θετικής Συμπεριφοράς
Φέτος το σχολείο μας στα πλαίσια των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων συμμετέχει στο Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα «Κτίζοντας Ενιαία, Θετικά και Ισότιμα Μαθησιακά Περιβάλλοντα μέσω Συνεχίστε την ανάγνωση →