E-Twinning

Το eTwinning είναι μια Eυρωπαϊκή δράση μέσω της οποίας σχολεία από διαφορετικές Eυρωπαϊκές χώρες, κάνοντας χρήση εργαλείων Τεχνολογιών Πληροφορίας και Επικοινωνιών (ΤΠΕ), συνεργάζονται ώστε να αποκομίσουν παιδαγωγικά, κοινωνικά και πολιτισμικά οφέλη. Η δράση eTwinning δίνει στα σχολεία την ευκαιρία να μάθουν μαζί, να μοιραστούν τις απόψεις τους και να δημιουργήσουν καινούργιες φιλίες. Στο σχολείο μας για τη σχολική χρονιά 2022-2023 πραγματοποιούμε 4 προγράμματα eTwinning με εταίρους από διάφορες χώρες της Ευρώπης με θέματα όπως:

την Μεσογειακή Διατροφή,

τη Βυζαντινή Ιστορία,

το Νερό & την προστασία του

και την Αεικαλλιέργεια!

Για να δηλώσετε τη συμμετοχή σας σε ένα ή περισσότερα από τα προγράμματα, αφήστε το σχόλιο σας κάτω από το άρθρο ή ζητήστε περισσότερες πληροφορίες από την κ. Ασπασία Ματθαίου!!