Ο Παλμός των Θυμιανών προτιμάει τη σωστή διατροφή

εκπομπή διατροφή

Μετά τις διακοπές του Πάσχα και τις μικρές υπερβολές που κάναμε όλοι σε κουλουράκια, τσουρεκάκια, κατσικάκια, αυγουλάκια και λοιπά εορταστικά εδεσματάκια, καιρός να θυμηθούμε λίγο και τη σημασία της σωστής διατροφής! Η ραδιοφωνική μας ομάδα “Ο Παλμός των Θυμιανών” έχει ετοιμάσει μια εκπομπή με αυτό το θέμα. Η εκπομπή μας περιλαμβάνει ηχογραφημένα κείμενα και μουσική, καθώς και ένα μικρό μέρος με τα αποτελέσματα μια μικρής έρευνας που κάναμε στα αγγλικά για τις διατροφικές συνήθειες των παιδιών του σχολείου μας. Στα μικρόφωνα της εκπομπής ο Αντρέας και η Παρασκευή από την ΣΤ τάξη. Μπορείτε να ακούσετε την εκπομπή μας από τη συχνότητα του European School Radio! Συντονιστείτε με τον παλμό μας! Καλή ακρόαση!