Να ’μαστε πάλι εδώ και φέτος!!

ΣΧΟΛΙΚΗ ΑΠΟΔΡΑΣΗ logo

Μας έλλειψε το παρεάκι και ήρθαμε ανανεωμένοι, δημιουργικότεροι, προβληματισμένοι, μα πάνω από όλα γεμάτοι ενέργεια.

Το σχολείο δεν είναι μόνο διάβασμα… δεν είναι μόνο τάξη.

Η σχολική χρονιά δίνει πολλές ευκαιρίες.

Αυτές εκμεταλλευόμαστε….

Για αυτό και θα συνεχίσουμε με το ίδιο μεράκι την ίδια αφοσίωση να καταγράφουμε τις σκέψεις σας, τις ανησυχίες μας, τους φόβους μας, τα όνειρά μας και οτιδήποτε συμβαίνει γύρω μας…, να πληροφορούμε και να ενημερώνουμε.

Το σχολείο μας συνεχίζει να είναι ζωντανός οργανισμός, με μαθητές που σκέφτονται, δρουν, διασκεδάζουν αλλά και αγωνιούν για το μέλλον αυτού του τόπου.

Θα επισημάνουμε κάθε όμορφη δράση (ατομική ή συλλογική), θα την προβάλουμε εστιάζοντας βέβαια και σε όλα εκείνα που πιστεύουμε ότι θα αλλάξουν.

Αναζητούμε στους απλούς ανθρώπους τους δικούς μας ήρωες και δημιουργούμε τα δικά μας πρότυπα.

Και φιλαράκια μην ξεχνάτε… το γέλιο είναι η μεγαλύτερη πηγή χαράς, υγείας, μειώνει το άγχος και εμποδίζει το μυαλό να γεννάει αρνητικές σκέψεις.

Το γέλιο προηγείται της ομιλίας!!!

«ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΩΡΑΙΟΤΕΡΗ ΚΑΜΠΥΛΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΣΟΥ»

Γι” αυτό

‘’ΓΕΛΑΤΕ ΓΙΑΤΙ…ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ?!?!

Τέλος με ενθουσιασμό, μεράκι και πολλή αγάπη σας παρουσιάζουμε την εφημερίδα μας και ελπίζουμε όλη αυτή η προσπάθεια μας να αγκαλιαστεί και να συνεχιστεί από τους συμμαθητές μας.

Κατερίνα Μανιάτη