Εισαγωγικό Μήνυμα

Επιστρέψαμε!!!

Με μεγάλη μας χαρά η «Σχολική Απόδραση» θα σας κρατάει συντροφιά για ακόμη μια χρονιά! Αυτή η χρονιά δεν είναι μια απλή χρονιά για εμάς. Αυτή τη χρονιά,  η εφημερίδα του σχολείου μας κλείνει τα τρία χρόνια ύπαρξής της. Τρία χρόνια κόπου, δυσκολίας, ενημέρωσης μα πάνω από όλα… διασκέδασης. Τρία χρόνια τώρα οι μαθητές του σχολείου μας δουλεύουν διαρκώς με όρεξη, πυγμή και μεράκι προκειμένου να βγει ένα μαγευτικό αποτέλεσμα προς τους φίλους αναγνώστες μαθητές, γονείς, καθηγητές. Αυτή η όρεξη δεν θα σταματήσει να υπάρχει. depositphotos_13922448-stock-illustration-newspaper-illustration-vector-sketchΝέοι μαθητές παίρνουν τις θέσεις των παλιών.

Στα δικά μας τώρα. Η «Σχολική Απόδραση» επιστρέφει δυναμικά  με νέους στόχους και πολλά ενδιαφέροντα άρθρα. Επίσης, να αναφέρουμε ότι η ομάδα της εφημερίδας έχει εμπλουτιστεί με  “νέο αίμα”, καθώς σε αυτήν μπήκαν αρκετά νέα παιδιά από την Α’ Γυμνασίου  ώστε, όπως είπαμε παραπάνω, να μας κλέψουν τις θέσεις.  Όλη η συντακτική ομάδα ελπίζουμε να σας ενθουσιάσουμε, και γιατί όχι…… να σας καταπλήξουμε. Οι νέες μας ιδέες είναι πολλές, όπως και η αγάπη που έχουμε για την εφημερίδα των μαθητών του σχολείου μας.

ΚΑΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΗ

Ιάκωβος Τσιλιγιάννης