3η Αγωνιστική Τοπικών Πρωταθλημάτων Ηλείας
![3η Αγωνιστική Τοπικών Πρωταθλημάτων Ηλείας](https://schoolpress.sch.gr/wp-content/themes/Darix/images/6.jpg)
Στην αγωνιστική που μας πέρασε ο Ηλειακός Λεχαινών ο οποίος έπαιζε στο γήπεδο της Μυρσίνης λόγω της επανασποράς του γηπέδου των Λεχαινών επικράτησε με 4-2 του Α.Ο Μακρυσίων παίζοντας καταπληκτικό ποδόσφαιρο. Χατ τρικ σημείωσε ο Γιάννης Κράγκαρης ενώ σκόραρε και ο Κ.Θεοφιλόπουλος. Επίσης να σημειωθεί πως στο γκολ του Θεοφιλόπουλου συμμετείχε παλι ο Κράγκαρης δίνοντας την ασιστ.
Άλλη μια ομάδα των Λεχαινών οι Πρίγκηπες στο γήπεδου του Νεωχωρίου ηττήθαν από την σαφώς καλύτερη ομάδα του Αχιλλέα με σκορ 2-0.Και οι 2 ομάδες ήταν ισάξιες αλλά ο Αχιλλέας είχε περισσότερες ευκαιρίες για γκολ και τις αξιοποίησαν.
Ρεπό είχε ο Μυρσιναικός Μυρσίνης
Στην Αμαλιάδα ο ΑΠΟ.Κουρτεσίου ηττήθηκε από τον Αστέρα Αμαλιάδας με σκορ 2-1 και σκόρερ για τον Αστέρα τους Eliot Daniel και Παναγιώτη Μαρκόπουλο και για το Κουρτέσι σκόρερ Ανδρέα Κόσκορη με έυστοχη εκτέλεση πέναλτι.
Σχολιάστε
Για να σχολιάσετε πρέπει να συνδεθείτε.