Το πρώτο μου άρθρο

Σήμερα είναι Δευτέρα 23 Οκτωβρίου και έγραψα ένα άρθρο στο περιοδικό του σχολείου μου.

PTDC0002

Το σχολείο μας.

Το άρθρο αυτό είναι δοκιμαστικό – εισαγωγικό και πρόκειται να διαγραφεί ή να διαμορωθεί κατάλληλα στη συνέχεια, όταν το τεύχος θα έχει δημοσιευτεί και θα έχουν προστεθεί ακρετά άρθρα (τουλάχιστον ένα σε κάθε στήλη). Οι στήλες που θα περιλαμβάνει είναι:

1. Κοινωνικά
  2. Ψυχαγωγία
  3. Αθλητικά τοπικά
  4. Αθλητικά εθνικά και διεθνή
  5. Τοπογραφία – Γεωγραφία

Το τεύχος αυτό δημιουργήθηκε στα πλαίσια του μαθήματος «Ερευνητικής Εργασίας» της Α τάξης του Λυκείου Λεχαινών για το σχολικό έτος 2017-18.

Σαν διαχειριστής αυτής της ιστοσελίδας και του περιοδικού καλοσωρίζω τους «Νέους δημοσιογράφους» και τους εύχομαι καλές δουλειές.

Να είστε πάντα δημιουργικοί, να έχετε πνεύμα συνεργασίας σεβασμού και αλληλοβοήθειας προς τους συμμαθητές σας.

Αλέξης Μαρούδας.